Starosta Olešné: Bez korekce informace zveřejnit nesmíte!

Ústava České republiky zaručuje každému občanovi právo svobody projevu i právo na informace. Starosta obce Olešná František Bláha se snaží tyto ústavní práva omezit ze všech sil, aby zabránil zveřejnění skutečného stavu věcí veřejných v obci:

„Pokud budete hodlat informace zveřejňovat žádám o provedení korekce před zveřejněním. Jinak zveřejnění nesmíte. S Vámi jsou špatné zkušenosti a tak proto žádám, o korekci.

Pokud porušíte zveřejnění budeme se muset věc řešit přes právníka případně soudu. Vy sám jste zveřejňoval nepodložené zprávy a jsem zvědav zda si toto obhájíte u případného soudu.

Budu velmi rád když toto zveřejníte, že je ještě v naší obci hodně lidí , kteří pracují zdarma pro to ,aby byla obec krásnější,“ uvedl starosta Olešné František Bláha.

Starosta Olešné má špatné zkušenosti s Občasníkem například z kontroly pravdivosti svých výroků pro Pelhřimovský deník. Státní fond dopravní infrastruktury se ve vyjádření pro Občasník distancoval od tvrzení starosty Bláhy o podané dotační žádosti (více zde).

Server Občasník bude nadále publikovat  skutečný stav věcí veřejných v obci Olešná i navzdory pohrůžce soudem. Při nedávné opravě silnice první třídy v obci nezvládlo vedení Olešné koordinaci spolupráce s Krajem Vysočina. Dnes má Kraj Vysočina opravenou krajskou silnici v Olešné, místní chodníky stále čekají na opravu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna