Starosta Pacova Vlček pomůže restartovat STAN na Vysočině

Krajskou politiku na Vysočině bude znovu ovlivňovat i Starostové a Nezávislí (STAN) prostřednictvím pacovského starosty Lukáše Vlčka. „Mám nabídku stát se krajským předsedou STANu na Vysočině, krajský sněm může být začátkem března v Pacově,“ prozradil starosta Vlček.

Krajskou politiku Vysočiny Vlček ovlivňuje z pozici předsedy zastupitelského klubu „Starostové PRO VYSOČINU“, krátce po volbách uskupení Pro Vysočinu utvořili Starostové pro Vysočinu dvojblok s ODS. Společně se stali partnery ČSSD a hnutí ANO v krajské koalici. Na jednání krajského zastupitelstva ale zastupitel Vlček dostává slovo jako představitel uskupení STAN+SNK.

Celostátně se vyjednává o spolupráci starostů s křesťanskými demokraty. Tím se na Vysočině se rodí politicky komplikovaná situace:

Vysočinští lidovci by měli na základě dohody celostátního vedení překonat hořkost zklamání z výsledků povolebního vyjednávání, kdy „dostali košem“ od uskupení Pro Vysočinu a zapomenout na současné krajské spojenectví Vlčkova uskupení Starostové pro Vysočinu s ODS a začít s Vlčkem politicky spolupracovat na celostátní politice.

STANu chybí na Vysočině další tváře ochotné vytvořit krajské vedení politické strany a fungovat jako politické zázemí pro kandidáty do poslanecké sněmovny. Jinak budou muset odpracovat volební kampaň samotní lidovci.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna