Starosta Rantířova: Někdo by měl nést důsledky za zrušení stavebního povolení

Mimořádný případ! Krajský soud přihlédl k argumentům Rantířova a zrušil stavební povolení pro galvanovnu v Rantířově. Soudní výrok v každém případě znamená odložení spuštění nové technologie o několik let. A ohrožení důvěry veřejnosti ve výroky a rozhodnutí stavební úředníků.

justice

Soudu především vadil způsob dodatečné kolaudace, kdy stavební úředníci podle soudu nedostatečně posoudili soulad stavby s územním plánem obce.

„Nemám co slavit. Nemám z toho dobrý pocit. Někdo by měl nést důsledky současné situace. Rantířov od začátku vznášel námitky, které úřady neposlouchaly,“ shrnul starosta Rantířova Tomáš Novotný.

V Rantířově teď stojí stavba s výrobními stroji uvnitř připravená k uvedení do zkušebního provozu. Samotný zkušební provoz je ale v nedohlednu. Nové stavební řízení může trvat rok. Možná dva roky.

Především ale nové stavební řízení přinese nový pohled úředníků na celý problém souladu rozšíření výroby malé firmy a územního plánu obce.

Před tím ale bude na tahu Krajský úřad Kraje Vysočina: může podat kasační stížnost a tím celý dosavadní průběh soudního řízení zvrátit. Pravděpodobně to i udělá, rozhodnutím soudu je ohrožena důvěryhodnost výroků a postupů stavebních úředníků. Čekací doba na zahájení řízení zhruba rok.

Rozhodnutí krajského soudu v každém případě naznačuje možnost úspěchu soudního přezkumu úředních povolení.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna