Starosta Žďáru Navrátil odmítl soukromé sečení trávy svépomocí, neschopný dodavatel pokračuje

Žďár nad SázavouLevný dodavatel sečení trávy pokračuje v práci pro město Žďár nad Sázavou i přes návrh na odstoupení města od plnění smlouvy.  Usnesení pro odstoupení  z důvodu opakovaného písemného upozornění zhotoviteli na hrubé neplnění povinností vyplývajících ze smlouvy neprošlo.

Levný dodavatel nemá dostatečné kapacity pro řádné sečení trávy ve městě dle intenzitních tříd údržby a platné smlouvy a objednávek města.

Radní města pouze uložili úředníkům radnice provádět důslednou a pravidelnou kontrolu objednávkami zadaných termínu a kvality sečení, jejichž nedodržení je hrubým neplněním povinností vyplývajících ze smlouvy.

Soukromí sekáči mají zákaz

Občané města už iniciativně nabízejí vedení města sečení trávy svépomocí. Jeden takový občanský návrh obdrželo vedení města.

Navrátil„Zájmem města je, aby sečení trávy na veřejných plochách přednostně řádně prováděla firma, která má s městem uzavřenou smlouvu o dílo na zajištění těchto služeb. Bohužel v současnosti smluvní partner města není schopen séci městské pozemky v potřebných lhůtách a tuto situaci s ním řešíme. Vámi navrhované trvalé přidělení výše zmíněné lokality k ručnímu sečení kosou Vaší osobě na zkušební dobu 1 roku v této souvislosti nepřijímáme,“ odpověděl starosta Navrátil.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna