Starostové a nezávislí (STAN) mlčí o stavu krajské organizace na Vysočině

STAN logoCelostátní vedení hnutí Starostové a nezávislí si uložili „bobříka mlčení“ ke stavu krajské organizace na Vysočině. Krajské vedení Starostů a nezávislých (STAN) na Vysočině bylo rozpuštěno loni na konci května po sporech o sestavení knadidátské listiny pro krajské volby.

„Po konzultaci s kolegy jsme dospěli k rozhodnutí, že informace o stavu naší krajské organizace na Vysočině budeme publikovat nejdříve po nadcházejícím sněmu organizace 8. března, abychom měli jasný obrázek a nestavěli to na spekulacích,“ uvedl mluvčí hnutí Starostí hnutí Karel Kreml.

Kremlovo vyjádření naznačuje nedostatek informací celostátního vedení STANu o stavu členské základny na Vysočině.

Podle informací Občasníku se počet členů a příznivců hnutí STAN na Vysočině dá odhadnout na zhruba pět desítek. Místní organizace jsou snad v každé pěti oblastí kraje Vysočina.

Podle zdrojů blízkých bývalému krajskému vedení jsou na Vysočině pouze čtyři řádní členové hnutí: Zdeňka Tajovská (bývalá krajská předsedkyně a tajemnice STAN, exstarostka Dusejova na Jihlavsku), Jan Kocáb (bývalý krajský předseda STAN, místostarosta Mor. Budějovic), Josef Brezka (bývalý krajský místopředseda, starosta obce Bory) a Martin Mrkos (krajský zastupitel, žďárský radní). Všichni ostatní jsou registrovaní příznivci.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna