Starostovy miliony: nabytý majetek neodpovídá příjmům starosty Necida

Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid musí v nejbližší době znovu upravit své majetkové přiznání. Údaje z majetkového přiznání Radovana Necida totiž nesouhlasí s údaji o nabytém majetku uvedeném při rozvodu. Chybí především zdroje finančních prostředků ze kterých starosta Necid vypořádal podíl své manželky. Nesouhlasí ani časový průběh vypořádání majetku po rozvodu manželství starosty Necida (více zde).

Oba dokumenty jsou veřejně dostupné a server Občasník má k dispozici jejich úředně ověřené  kopie. Starosta Necid musí oba dokumenty uvést do souladu, jinými slovy znovu upravit své majetkové přiznání politika.

přiznání Necid

Majetková přiznání slouží k tomu, aby lidé, kteří rozhodují o veřejných penězích, nemohli ve svých funkcích nepozorovaně a nevysvětlitelně zbohatnout. Otázka nabytí majetku starosty Necida patří ve Velkém Meziříčí mezi vysloveně „zakázaná témata“, kterým se nemohou věnovat ani radniční noviny Velkomeziříčsko.

V rámci projednávání zákona o střetu zájmů („lex Babiš“) ve Sněmovně bylo předloženo několik pozměňovacích návrhů, které zabraňují srůstání byznysu a politiky pro členy vlády.

Zákon představuje jedno z dlouhodobě očekávaných protikorupčních opatření připravovaných v souladu s vládním Akčním plánem boje s korupcí, ale také s dlouhodobým programem ČSSD, s programovým prohlášením vlády a koaliční smlouvou.

Nabytí majetku, které nebude mít rozumné vysvětlení, bude zdaněno (zatím se hovoří o sazbách 75% a 100%), neboť u něj bude důvodné podezření, že takto nabytý majetek pochází z trestné činnosti, korupce či se jedná o krácení daně z příjmu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna