Starostovy miliony: třímilionová rychle splacená hypotéka Radovana Necida

Majetková přiznání slouží k tomu, aby lidé, kteří rozhodují o veřejných penězích, nemohli ve svých funkcích nepozorovaně a nevysvětlitelně zbohatnout.

V době nástupu na velkomeziříčskou radnici měl dnešní starosta Radovan Necid také více než třímilionovou hypotéku. Po třech letech působení na radnici se na konci roku 2011 smrskla na pouhých čtyřista tisíc korun. Na konci roku 2013 už hypotéka nefigurovala v majetkovém přiznání starosty Radovana Necida.

Tempo splácení starostovy hypotéky se dá odhadnout na částku kolem milionu korun ročně. Třímilionovou hypotéku splatil starosta Necid v rekordně krátké době.

Splácet ročně milion korun na hypotéce by znamenalo řádově statisícové příjmy měsíčně. Žádné podobné příjmy v majetkovém přiznání uvedeny nejsou.

Oficiální plat starosty Velkého Meziříčí se dá odhadnout na částku kolem třiceti tisíc hrubého měsíčně.  Kolem půl milionu korun ročně, přesto dokázal splácet přes milion korun ročně.

Majetkové přiznání starosty Velkého Meziříčí nehovoří o žádných příjmech, které by mohly sloužit jako zdroje pro extrémně rychlé splácení hypotéky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna