Stát prodává hřiště ve Vysokých Studnicích

Česká republika prodává pozemek pod hřištěm ve Vysokých Studnicích na Jihlavsku. Cena je „lidová“: půl milionu korun za pozemek o rozloze necelých pěti tisíc metrů čtverečních. „Koupit ho může kdokoliv i fyzická osoba. Je to první prodej,“ řekl mluvčí Úřadu  pro zastupování státu ve věcech majetkových Lukáš Hortig.

Pozemek udržovala několik let obec Vysoké Studnice. Za sečení trávy nedostala od státu ani korunu. „Zaplatili jsme za 120 tisíc nájem za několik let zpátky, sto tisíc jsme zaplatili kus pozemku o výměře osm set metrů,“ řekl starosta obce Jaroslav Vrána.

Starosta Vysokých Studnic naznačil i možný zájem o koupi pozemku . „Za symbolickou cenu padesát tisíc ano, ne za půl milionu,“ uvedl starosta Vrána. Nákup pozemku za půl milionu korun je pro obec Vysoké Studnice příliš vysoké sousto.

Změna územního plánu neprojde!

Starosta Vysokých Studnic posílá vzkaz i možným spekulantům, kteří by koupí pozemku a jeho změnou na stavební parcely v územním plánu chtěli vydělat peníze. „Na stavební pozemek to neprojde. Je přes naše mrtvoly,“ prohlásil rezolutně starosta Vrána.

fb

Pohled na Vysoké Studnice

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna