Stranické volby ČSSD Jihlava: Bude předsedou Dřevo, Dvořáček nebo Hotařová?

cssdKoalice na jihlavské radnici se nedaří společné vládnutí, už od jara se mluví o nutnosti změn v koalici. V létě bylo náhle zrušeno „usmiřovací“ zasedání Rady města v Telči. Shodou okolností ve stejný den, kdy do Telče mířil předseda TOP09 Miroslav Kalousek na návštěvu náměstka Milana Koláře (Forum Jihlava).

Impulzem pro změny v jihlavské politice může být volba předsedy městské organizace ČSSD Jihlava. Současná předsedkyně a jihlavská radní Jana Nováková-Hotařová bude mít zřejmě protikandidáta. Nejčastěji je zmiňován zástupce ředitele jihlavské městské policie Jaroslav Dřevo nebo zastupitel Jiří Dvořáček.

„Předseda zastupitelského klubu je z této funkce členem Městského výkonného výboru a členové výboru již byli zvoleni v tajném hlasování na třech členských schůzích místních organizací (3×4 členové). Městská konference následně tuto volbu bere na vědomí a volí z těchto řad předsedu a místopředsedy,“ sdělil zastupitel František Zelníček (ČSSD).

Stranické volby zároveň ukáží sílu stranické podpory politiky současného primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka, který se snaží udržet koalici v současné podobě. Zároveň ukáží vnitrostranické volby ambice sociálních demokratů na pozici lídra komunálních voleb 2018. Nově zvolený městský předseda bude s vysokou pravděpodobností lídrem strany v příštích komunálních volbách.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna