Stupeň bezpečnostní prověrky kancléře Pavlíka (ANO) určila Vesecká

PavlíkNejvyšší státní zastupitelství potvrdilo přijetí žádosti o potvrzení bezpečnostní prověrky Josefa Pavlíka v době působení na Nejvyšším státním zastupitelství.
„Žádosti Josefa Pavlíka Nejvyšší státní zastupitelství vyhovělo a potvrdilo, že měl bezpečnostní prověrku na stupeň „Vyhrazené“, přičemž spadá do kompetencí vedoucího státního zástupce, aby určil, jaký stupeň prověření odpovídá konkrétní pracovní pozici,“ sdělil Občasníku mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Zdeněk Malý.

Bezpečnostní prověrka lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka v podstatě říká, že je státním občanem České republiky, je způsobilý k právním úkonům, dosáhla požadovaného věku a je bezúhonný.

Důležitou roli v Pavlíkově bezpečnostní prověrce sehrála Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Právě Vesecká jako vedoucí státní zástupkyně určila stupeň bezpečnostní prověrky „Vyhrazené“.

Na stupeň „Vyhrazené“ se neprovádí bezpečnostní řízení Národního bezpečnostního úřadu v podstatě stačí jen záruka zaměstnavatele a doložit čistý trestní rejstřík. Prověrky bezpečnostní způsobilosti zpravodajskými službami začínají až od vyššího stupně „Důvěrné“.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna