SVAK si pozval k jednání jihlavskou opozici

Vedení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko si před jednáním mimořádného zastupitelstva Statutárního města Jihlavy o vodárenské problematice pozvalo k jednání představitele opozice v jihlavském zastupitelstvu. Zástupce každého opozičního klubu zvlášť. Nejdříve představitele KSČM, den po nich hnutí ANO. „Jednání trvalo zhruba dvě hodiny. Šlo o velice přátelské setkání, bez konkrétních závěrů,“ uvedl lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Konec dohod?

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko zatím nijak nekomentoval schůzky s představiteli jihlavské opozice. Může jít ze strany SVAKu o vyjednávací taktiku. Zatím bylo informování o situaci ve vyjednávání vyhrazeno jihlavskému primátorovi Rudolfu Chloupkovi. Dalším krokem SVAKu je pak odeslání dopisu jihlavským zastupitelům:

Dopis je v celém znění zde:dopis zastupitelům SMJ 15.5.2015

Obsah dopisu okomentovala zastupitelka Lucie Vichrová (ANO), která se specializuje na vodárenskou problematiku:

Lucie Vichrová (ANO)

Nesouhlasím s tím, že statutární město Jihlava mohlo od 1.7.2014 vlastnit a provozovat VH majetek, protože SVAK zaslal návrh smlouvy a dohody v březnu 2014. Návrhy jsem viděla a bohužel musím konstatovat, že přílohy těchto návrhů, seznamy VH majetku se nedaly identifikovat. Jednotlivé položky obsahovaly inventární čísla SVAKU, název VH majetku a pořizovací cenu majetku.
V lepším případě byl uveden v poznámce pozemek nebo materiál či profil vodního díla.
Nedovedu si představit, že by kdokoli podepsal takovýto návrh, když by nevěděl ani co přebírá.

K návrhu SVAKU řešení smírnou cestou – dohoda svazku a města Jihlavy uvádím, že pokud by mělo jít město touto cestou, jednání by se měla zintezivnit (4 jednání jsou opravdu málo) a SVAK by měl připravit lépe identifikovatelné přílohy (seznamy majetku), protože VAS a.s., která VH majetek provozuje na základě smlouvy mezi jí a SVAKEM, tuto identifikaci majetku má. Proto tedy nechápu proč řádné návrhy nebyly již na konci ledna 2013, ve stanovené lhůtě, městu předloženy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna