Švidl v Batelově: Kraj zjistil porušení rozpočtové kázně

kanálDvě stě metrů nově postavené kanalizace v Batelově vede do nezastavěného území, na dalším jeden a půl kilometru je použitý jiný materiál než ve smlouvě o dotaci. Batelov zřejmě neoprávněně použil krajské a státní finanční prostředky.

Pochybení Batelova  zjistila kontrola Kraje Vysočina. Část z celkem téměř dvanáct kilometrů postavené kanalizace neodpovídá smlouvě o poskytnutí dotace mezi Krajem Vysočina a městysem Batelov. Konkrétně se jedná o dvanáct úseků v celkové délce 1,533 m , kde byl použit jiný materiál než uvedený ve smlouvě o dotaci. Dále jedna větev postavené kanalizace je vedena v délce 233m je vedena do nezastavěného území.

O výsledky provedené krajské kontroly už projevilo zájem i ministerstvo zemědělství jako poskytovatel státní dotace pro Batelov.

Podle informací Občasníku může být problém i v úsecích batelovské kanalizace, které sice byly zkolaudovány, ale nebyly postaveny. Může jít až o několik stovek metrů kanalizace. Státu a Kraji Vysočina mohla vzniknout škoda ve výši několika milionů korun.

Celkové náklady na vybudování batelovské kanalizace byly přes sedmdesát milionů korun, ministerstvo zemědělství poskytlo čtyřicetšestmilionů korun, Kraj Vysočina poskytl přes deset milionů korun.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna