Tendenční zpravodajství MFDNES: tentokrát o valné hromadě mládeže a žalobě

MIROSLAV MAREŠ

Údajné podání žaloby u okresního soudu v Jihlavě má být podle zprávy MFDNES motivem připravovaného vyloučení osmi členů spolku Dukla Jihlava mládež.  Autorkou článku je Eva Streichsbierová, která se už v minulosti ocitla ve střetu zájmů: byla zároveň zaměstnankyní hokejového klubu i redaktorkou MFDNES. S klubem se nerozešla v dobrém.

Text redaktorky MFDNES Streichsbierové s názvem „Osm členů spolku Dukla Jihlava – mládež asi vyloučí. Za podanou žalobu“ má znaky tendenčního zpravodajství. Především v motivu návrhu Radka Vovsíka.

„Důvodem návrhu pana Vovsíka na vyloučení osmi členů nebyla žaloba, ale trvalé poškozování dobrého jména spolku,“ sdělil Občasníku jeden z účastníků valné hromady s podmínkou anonymity.

„Návrh na vyloučení je z důvodu poškozováni dobrého jména spolku Dukla mladež. V žádném případě za žalobu!!,“ zaslal vyjádření formou SMS-zprávy jiný člen spolku Dukla Jihlava-mládež. I on si přál zůstat v anonymitě.

„Podávat žalobu a stížnosti na spolek, jehož jsou členy je opravdu velmi zvláštní „pozitivní“ přístup,“ dodal další člen spolku.

V minulosti redaktorka MFDNES Eva Streischbierová reagovala v podobných situacích výhružkami fyzickým násilím i právními žalobami za upozornění na střety zájmů.

Ve čtvrtek 23.4. 2015 se objevilo na webových stránkách klubu HC DUKLA JIHLAVA vyjádření:

 

Vyjádření členů DUKLA Jihlava – mládež, z.s. k článku Osm členů spolku Dukla Jihlava – mládež asi vyloučí. Za podanou žalobu, který zveřejnila regionální mutace MF DNES a portál iDnes.cz

Pan Radek Vovsík na valné hromadě mládeže pouze přesně pojmenoval to, jak to většina z nás v sále cítila. A za to mu patří dík. Ostatně to potvrdilo i hlasování.

Distancujeme se od článků MF DNES a iDnes.cz, které považujeme za účelové. Osm členů spolku Dukla Jihlava – mládež asi vyloučí. Za podanou žalobu

K návrhu na vyloučení nedošlo v souvislosti s podáním žaloby, ale z důvodů dlouhodobého poškozování dobrého jména Dukly Jihlava.

Bedřich Ščerban, Karel Lőffler, Pavel Maláč, Vladislav Sapík, Jiří Pohořelý, Jaroslav Dvořák

zdroj: http://www.hcdukla.cz/clanek.asp?id=Vyjadreni-clenu-DUKLA-Jihlava-%E2%80%93-mladez-z-s–7666

Co číst dál?

Valná hromada mládeže Dukly doporučila další ukončení členství

„Jen pro zastupitele“: Dokument o řešení podnětu spolku Sport Hokej Vysočina

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna