Termín otevření nových pavilonů ZOO stále neznámý

Modernizace jihlavské zoo má v sobě i jedno skryté úskalí v podobě změny střešní izolace nově budovaného pavilonu plazů:

“ ROP Jihovýchod řeší s Jihlavou změnu izolace střechy na pavilonu plazů, kterou Jihlava provedla z důvodu dodržení dalších návazných termínů na celé stavbě. S ROPem Jihovýchod změnu město konzultuje, zejména se řeší, zda danou změnu lze považovat za vícepráci, která vznikla z objektivních a nepředvídatelných důvodů. Původně navržený typ izolace střechy nelze pokládat, vzhledem ke zpoždění počátku stavby pavilonu plazů, v zimních měsících s nízkou venkovní teplotou,“ uvedla tisková mluvčí ROP Jihovýchod Kateřina Dobešová.

Není jasné, kdo jménem Jihlavy jako investora odsouhlasil změnu stavebního postupu i změnu použitého materiálu. Pokud by Jihlava postupovala dle předem odsouhlaseného projektu, pak by téměř s jistotou nedodržela stanovené časové milníky projektu.

ZOO Jihlava

Pokud ROP Jihovýchod neuzná vícepráce na střešní krytině jako vzniklé z objektivních a nepředvídatelných důvodů, pak by tyto práce muselo město Jihlava hradit nikoliv z dotace, ale ze své městské kasy.

Projekt „ZOO pěti kontinentů“ je na jihlavském Magistrátě uložen ve čtrnácti objemných šanonech.  Datum 20.7. 2015 je plánovaným termínem dokončení jihlavské zoo a je často zaměňován s termínem otevření pavilonu plazů jihlavské zoo.

„Nejsou stanoveny termíny oficiálního otevření nových pavilonů v Zoo Jihlava,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna