Těsně! Lidovci rozhodli o celostátní koalici se Starosty a nezávislými

Křesťanští demokraté půjdou do parlamentních voleb v koalici se Starosty a nezávislými (STAN). Rozhodla o tom poměrem hlasů 39:31 celostátní konference KDU-ČSL v Jihlavě. K přijetí usnesení bylo potřeba alespoň 37 hlasů.

„Rozhodli jsme, že chceme společně se starosty vytvořit předvolební koalici a v této koalici se ucházet o přízeň těch 30 procent voličů, kteří nechtějí ani pravicový liberalismus, nechtějí ani levici, nechtějí ani nestandardní populisty,“ řekl předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

Možnost, že by lidovci mohli od dohody s hnutím STAN odstoupit, je podle názoru Bělobrádka v rovině teorie.

Petr Piáček (KDU-ČSL)

Petr Piáček (KDU-ČSL)

Na Vysočině budí rozhodnutí o společné koalice určité rozrušení zvláště s ohledem na výsledek sestavování krajské koalice. Tehdy uskupení Pro Vysočinu vedené současným krajským předsedou STANu Lukášem Vlčkem dalo přednost

„Lidovci dnes ukázali, že jsou opravdu reformovaní. Nejen že pod svá křídla vzali rozvedenou stranu, ale jsou u toho ještě velkorysí,“ prohlásil okresní předseda jihlavských lidovců Petr Piáček.

„Hlasoval jsem proti, nezotožnil jsem se s dojednanými podmínkami. Ale konference rozhodla o koalici. Máme tak přes sebou další jednání o společné kandidátce.Výsledek beru jako výzvu – oslovit větší počet voličů a získat v Kraji Vysočina alespoň dva poslanecké mandáty,“ řekl žďárský předseda Radek Pátek.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna