Tibetská akce úředníků a opozice proti primátorovi Jihlavy

logo Obcasnik.euJihlavský primátor Rudolf Chloupek už nemá ambice vládnout krajskému městu a chystá se na odchod do důchodu. Úředníci na radnici tak mohou tiše ovlivňovat politické dění na radnice podle svých sympatií. Vlajka Tibetu z radnice zatím nezjištěným způsobem zmizela a objevila se na domě opozičního zastupitele z ODS.

Občanští demokraté pak spustili politickou kampaň proti primátorovi Chloupkovi. Politické body si udělala opozice, primátor byl kdesi v zahraničí. Ani o významné zahraniční cestě primátora nebyla radnice schopná informovat. Vlastně to asi ani není důležité.

Primátor už zkrátka není ani pro úředníky města důležitou osobou, sympatie úředníků jsou na straně opozice. Vládnout a řídit radnici můžete jen tehdy, pokud vás podřízení úředníci poslouchají na slovo. Jenže úředníci si začínají vybírat, čí slovo budou poslouchat.

Vyšetřování má v rukou tajemník magistrátu Evžen Zámek, zatím nejsou informace o postupu vyšetřování.

Družba s Čínou je výsledkem politiky ČSSD na jihlavské radnici. Kromě Memoranda s čínským městem Wuhan nejsou vidět žádné přínosy přátelství s Čínou. Představitelé ČSSD na jihlavské radnici jsou striktně proti vyvěšování tibetské vlajky jako symbolu utlačovaných národů světa. Tuto politiku vedení radnice pak podporují i vlivní úředníci města.

Jihlavská radnice musí tibetskou akci úředníků a opozice pečlivě vyhodnotit. A pojmenovat pochybení úředníků města místo významného mlčení k celé události.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna