Titul Historické město 2018 a milion korun putuje do Brtnice

Historickým městem roku 2018 je Brtnice na Jihlavsku. Dostala cenu za nejlepší péči o památky a odměnu milion korun na další péči o kulturní dědictví. 

„Jsem nadšená, šťastná, nečekala jsem to. Mám velikou radost a peníze samozřejmě použijeme do památek, ještě nejsem rozhodnutá do které. Pravděpodobně to bude sýpka, děláme obnovu vrchnostenské sýpky, nebo do zámeckého parku,“ řekla ČTK brtnická starostka Miroslava Švaříčková.

Stěžejními akcemi Brtnice v roce 2018 byly rozsáhlá revitalizace zámeckého parku, kde se podařilo obnovit část ohradních zdí a schody a provést parkovou úpravu anglické zahrady. Důležitou byla také obnova dvora Rodného domu Josefa Hoffmanna, která proběhla v rámci přeshraničního projektu Interreg ve spolupráci s MAKem Vídeň (Muzeum užitého umění Vídeň) a Moravskou galerií Brno.

Zásadními obnovami, které byly v roce 2018 podpořeny z finančních prostředků Ministerstva kultury ČR, jsou restaurování podlah v Rodném domě Josefa Hoffmanna, obnova podlahy ve vrchnostenské sýpce, obnova ohradní zdi v zámeckém parku, či repase vstupních dveří kostela sv. Karla Boromejského a bl. Juliány.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna