Tlak na velkomeziříčskou opozici sílí. Nejdřív starostovi lidé, po nich architekti

Zvítězí zdravý rozum většiny velkomeziříčských zastupitelů nebo prosadí starosta Radovan Necid pokračování architektonické soutěže na revitalizaci náměstí? Vítězný návrh má vadu v podobě nerealizovatelného dopravního řešení (více zde).

To pravé MeziříčíNecidovo uskupení už stvořilo domnělého nepřítele v podobě opoziční koalice komunistů a lidovců s podporou jednotlivců z řad Necidova uskupení i koaličního partnera z ČSSD (více zde). Vzápětí objevilo Necidovo uskupení političtinu – nový jazyk, kterým se údajně hovoří ve Velkém Meziříčí (více zde). Necidova věrná radní Salašová podpořila starostu Necida politickým prohlášením na sociální síti (více zde).

Radničním novinám Velkomeziříčsko odpověděli v anketě zastupitelů jen čtyři zastupitelé z řad příznivců starosty Necida (více zde). Názor starosty Necida zveřejnily radniční noviny až těsně před jednáním zastupitelstva.

Na správné fungování radničních novin dohlíží dlouholetý stranický zástupce starosty Necida v ODS Petros Martakidis.

Nepravdivé obvinění hejtmana Běhounka

Před několika lety publikoval Martakidis jako okresní manažer ODS nepravdivou informaci o  personální politice ČSSD na Vysočině. Na případ upozornil deník Referendum.

Celý článek z dílny ODS nesl název Socialisté na Vysočině vyhazují lidi z práce a zaměstnávají své kamarády. „Čistky nepohodlných, zaměstnávání stranických kamarádíčků a milionové platy komunistů. Tak vypadá personální politika koalice KSČM plus ČSSD na Vysočině,“ uvádělo se  v článku, jehož autorem je okresní manažer občanských demokratů na Žďársku Petros Martakidis. Článek čtěte přímo zde.

Velkomeziříčská opozice může mít obavy z podobného nepravdivého nařčení ve snaze napomoci politikům kolem starosty Necida, jaké Martakidis předvedl proti hejtmanovi kraje Vysočina. Starosta Necid přestal pořádat pravidelné tiskové konference od chvíle kdy vyšlo najevo dosazení Martakidise do redakce radničních novin Velkomeziříčsko.

Intenzivní kampaň je vidět i z dopisů ( první zde, další zde) ve kterých architekti apelují na vnitřní opozici proti starostovi Necidovi na pokračování architektonické soutěže. Stále není jasné, zda půjde opravit dopravní řešení vítězného návrhu. Zamýšlené napojení přímo do kruhového objezdu nemá šanci na kladné vyjádření Policie ČR.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna