„Ťokův průsmyk“, dálnice D1 u Humpolce má nové lidové pojmenování

Problematické místo na dálnici D1 u Humpolce na Vysočině dostalo od šoférů nové lidové pojmenování podle ministra dopravy Dana Ťoka. Název „Ťokův průsmyk“ označuje zhruba čtrnáctikilometrový úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na Vysočině.

Ilustrační snímek

Právě tady krátce před vánočními svátky zima překvapila stavbaře konsorcia firem Geosan Group, italské společnosti Toto Costruzioni Generali a kazašské firmy SP Sine Midas Stroy . Po neschodách s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR koncem minulého roku se stavební konsorcium rozpadlo a úsek dálnice na Vysočině nechalo rozestavěný.

„Poslední termín byl, že stavbu opustí ke konci listopadu, bohužel to nesplnili. Měli to prodlouženo do 16. prosince, doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel,“ řekl v prosinci ministr Ťok.

Pravidelně se na úseku dálnice D1 u Humpolce stávají hromadné nehody sotva napadne pár centimetrů sněhu. Dálnice je často neprůjezdná při zimních kalamitách nebo intenzivním sněžení. V lednu ministr Ťok problematické místo dálnice na Vysočině osobně navštívil a tím si patrně zasloužil lidové označení „Ťokův průsmyk“.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna