Do Tomancovy sbírky přišly příspěvky z koalice. ANO i od radní města.

AKTUALIZOVÁNO Zastupitelská sbírka Miroslava Tomance získala další podporu z řad zastupitelů. Do sbírky přispěla i radní města Olga Kourková. Ve sbírce je aktuálně kolem dvaceti tisíc, cílem je vybrat tři sta tisíc do městské kasy Jihlavy (více zde).

Na příspěvcích z řad koaličních zastupitelů hnutí ANO do opoziční sbírky nevidí lídr hnutí ANO Radek Popelka nic zvláštního:“Pan Tomanec má zvláštní status v zastupitelstvu. Nechce ho koalice ani opozice, čímž se stal naprosto nestranným a koalice i opozice s ním mohou spolupracovat“ prohlásil náměstek primátora a lídr hnutí ANO Radek Popelka.

Zastupitel Miroslav Tomanec zasílá členům zastupitelstva e-maily vysloveně až s nátlakovým obsahem:

„Jako další krok v záležitosti veřejné sbírky bude zveřejňování názorů zastupitelů k takovéto správě veřejných prostředků. Jednak jsem vás tedy chtěl poprosit o toto stanovisko – tedy jaké jsou podle vás opodstatňující argumenty vůbec k podstatě tohoto postupu vzhledem k tomu co je napsáno v iniciačním dopise,“ píše Tomanec.

Nebo jiný email od zastupitele Tomance pro členy Zastupitelstva města Jihlavy:

Vážení kolegové, vzhledem k tomu, že jste verbálně podpořili konání sbírky na základě polemiky nad darem pro zesnulého zaměstnance magistrátu Tomáše Cahy, předpokládal jsem, že budete rovněž aktivní v poskytnutí finanční částky dle vašich možností, o co vás tímto prosím. Číslo transparentního účtu je 399111/5500, sbírka končí 30.11.2016.

Děkuji za pochopení i podporu

S pozdravem

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna