Tomanec (Forum Jihlava): Kšeftmani z ODS už odmítají kšeftovat!

Zastupitel Miroslav Tomanec publikoval na sociálních sítích zásadní prohlášení:

V tiskovém prohlášení svých zastupitelů k současné situaci ve vedení našeho města ODS odmítá politické kšeftování. Tak to je panečku zlom! Vždyť tento způsob jejich „práce“je provází téměř po celou dobu existence.

Alespoň tady v Jihlavě … Například právě politický kšeft jejich nevycválaného a klackovitého zastupitelé Bekeho nastartoval běh událostí, který nyní právě vrcholí. Ano, situace s koncem bývalé koalice to byla zcela neudržitelná i z jiných důvodů – hlavně proto, že ODS stále odmítala pochopit ve svých praktických krocích prostý fakt,že už nemá ten vliv co dřív, tedy nikoliv desítku zastupitelů ze 37, ale pouze polovinu a přesto se nadále chovala zeměpansky jako dřív.

TomanecNejmarkantnější to bylo v jejich zoufalém boji o udržení si předchozího vlivu v problematice vodohospodářské infrastruktury, kde v minulých létech zpackali co mohli. A byl to právě pan Beke, stojící v představenstvu vodáren nejprve v naprosté izolaci a opozici proti zbývajícím 4 členům, který iniciuje odvolání nejhlasitějšího kritika těchto pozic, jinak zcela bez konkrétního důvodu, jak je ostatně uvedeno i v zápise z jednání. Zprvu je neúspěšný, ovšem pouze do té doby, než do hry vstoupí nesmrtelná postava místní politiky, tedy náměstek Výborný, také člen představenstva. Ten si velmi rychle uvědomí, co by z nastalé situace mohl vytěžit a obratem změní názor. Udělá s ODS politický kšeftík.

Já odvolám svým vlivem v radě toho nepohodlného křiklouna z vodáren a vy mně zase na oplátku pomůžete zrušit komisi rozvoje města, kde se objevuje nejvíce podobně kritických hlasů proti mně. A Beke, ač do té doby v komisi aktivně pracuje, neváhá. Dohodnuto, uděláno za jediný den, 28.4.2016 – a lavina událostí už se nezastavila, protože koaliční partner,kterého se tyto personální šachy dotkly nejvíce, byť malý (ovšem na druhé straně už skoro stejně velký jako ODS!) si to pochopitelně líbit nenechal…. A pochopitelně – když se kácí les, tak lítají třísky a tak najednou, zničehonic, bez varování, jak dnes z modrého domu v Brněnské slyšíme nářek – je tady konec dlouholetého kšeftování, které počalo v devadesátých létech unikátní opoziční smlouvou Klaus – Zeman, u nás povětšinou v modifikaci Chloupek – Vymazal. A že to takto skončilo je jenom dobře, otázka způsobu a korektnosti jednání hlavních protagonistů už je samozřejmě věc zcela jiná.

Reakce zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna