TOP09,Piráti a Zelení nechápou cenu miliardového sporu

Trojkoalice TOP09, Pirátů a Zelených vedená Vítem Zemanem nepochopila podstatu mnohaletého právního sporu o vodárenský majetek krajského města: nejde o miliardový majetek, ale o jeho budoucí provozování. Pokud Jihlava bude souhlasit s podmínkami provozování současným provozovatelem, dostane svůj majetek podstatně rychleji.

Kdo vlastní majetek, určuje podmínky provozování svého majetku. Jihlava chce vodárenský majetek vlastnit a provozovat svou obchodní společností. Zisk z provozování zůstane v městské pokladně.

U vodárenského majetku také majitel vodárenské infrastruktury určuje cenu vody pro obyvatelstvo. Jihlava už provozuje část svého vodárenského majetku v režimu veřejné služby, tento úspěch ovšem TOP09,Piráti a Zelení lehce pomíjí.

Levný právník, který by získal rychle vodárenský majetek města, je tajným snem koalice tří malých stran ve vedení krajského města. Levný právník není zárukou rychlejšího výsledku soudních sporů o vodárenský majetek města. Soudy mají své čekací lhůty na projednání sporu, téměř vždy se některá ze stran sporu odvolá.

TOP09,Piráti a Zelení mohou nyní aktivně stanovit cíle pro nové právní zástupce města Jihlavy a dohlížet na jejich splnění v přijatelném časovém horizontu.

TOP09,Piráti a Zelení zatím nenabídli lepší a rychlejší řešení za použití levného právního zástupce, který by získal miliardový vodárenský majetek do správy města Jihlavy.

Návrh lepšího právního postupu s použitím levnějšího právníka tak bude nejlepším důkazem schopností TOP09,Pirátů a Zelených řídit město a aktivně řešit jeho problémy. Snad TOP09,Piráti a Zelení brzy předloží vlastní řešení vodárenských problémů krajského města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna