Trapas analýzy HC Logic „u zimáku“: jihlavský fotbal poslali o soutěž níže!

problémStatisícová analýza firmy HC Logic jako podklad pro rozhodovací procesy budí rozčarování mezi jihlavskými politiky.

Analýza například doslova uvádí:

„FC Vysočina Jihlava je dlouhodobě nejúspěšnější fotbalový klub v Kraji Vysočina. Je to stabilní účastník druhé nejvyšší domácí soutěže s ambicí postoupit (opětovně) do 1. ligy“

Jihlavští fotbalisté přitom už několik působí v nejvyšší fotbalové soutěži – jde o snadno ověřitelnou a obecně známou informaci.

Podle kuloárních informací obsahuje analýza ostravské firmy HC Logic více nepřesností až vyložených chyb.

Například údaje o návštěvnosti domácích zápasů letošní play-off Dukly Jihlava se v analýze HC Logic liší od skutečnosti.

V prvním domácím utkání play-off porazila Dukla Jihlava tým Frýdku-Místku 4:3 po prodloužení, utkání vidělo 2766 diváků. Druhé domácí utkání play-off porazila Dukla Jihlava tým Frýdku-Místku 2:0 a utkání vidělo  2177 diváků.

Dukla postoupila, další domácí utkání se zatím nehrála. Na utkání s Kladnem se čeká vysoký divácký zájem domácích i přespolních diváků.

Podle analýzy firmy HC Logic je průměrná domácí návštěva na play-off v sezóně 2016/2017 1934 diváků.

Nad podobnými chybami jihlavští politici jen nevěřícně kroutí hlavou.

Smyslem vytvoření analýzy firmy HC Logic je poskytnutí relevantních podkladů pro kvalifikované rozhodnutí Statutárního města Jihlava o realizaci rekonstrukce Horáckého zimního stadionu (nově Horácké multifunkční arény v Jihlavě).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna