Třebíčský zvířecí útulek má existenční starosti

Zafbměstnanci útulku pro opuštěná zvířata v Třebíči nedostávají vyplacené mzdy a pracoviště je odpojeno od elektřiny. „Vzhledem k tomu, že město útulek dotuje nemalými finančními částkami, rozhodli jsme se, že prověříme hospodaření subjektu finanční kontrolou.  Předsedu Ligy na ochranu zvířat v České republice a zároveň provozovatele třebíčského útulku Petra Ondráčka jsme tedy vyzvali k dodání podkladů ke kontrole,“ popsal kroky radnice starosta Pavel Janata.

Podklady pro kontrolu hospodaření útulku radnice neobdržela. Petr Ondráček se omluvil z důvodu pracovní neschopnosti a slíbil dodat částečné vyúčtování v nejbližším možném termínu.

„Zároveň jsme byli provozovatelem útulku informováni o skutečnosti, že organizace zahájila kroky, jejichž výsledkem bude ukončení smlouvy o provozování útulku. Dále nám provozovatel sdělil, že pro další jednání s městem Třebíčí zmocňují svého právního zástupce. Město nyní bude nastalou situací intenzivně řešit, abychom byli schopni služby útulku udržet,“ dodal Janata.

V současné době je Liga na ochranu zvířat největší organizací svého druhu u nás a působí na celém území České republiky. Má své členské organizace, které používají název Liga na ochranu zvířat + jméno místa, kde daná místní organizace působí. V současné době jich je 14, a to v Brně, Olomouci, Bzenci, Jaroměři, Frýdlantu, Táboře, Kutné Hoře, Marefách, Liberci, Jablonci nad Nisou, Plzni,Praze, Praze 4 a v Třebíči.

Historie Ligy se začala psát roku 1990. Šéf třebíčského útulku Petr Ondráček je od roku 2005 jejím celostátním předsedou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů