Trolejbusy jezdí už normálně, snad vyjel i původně odřeknutý noční spoj

Zázrak! Tiše odřeknutý spoj Dopravního podniku města Jihlavy vyjel podle pravidelného jízdního řádu. „I i dnes (7.3.2018 – pozn. red.) někteří řidiči nečekaně nepřišli do zaměstnání, ale dopravnímu podniku se podařilo zajistit plnění jízdního řádu,“ sdělil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Jihlavská radnice přiznala problémy veřejné dopravy až po zveřejnění fotografie o náhlém odřeknutí spojů MHD. Cestující mrzli na zastávkách MHD naprosto zbytečně.

Na lince A vynechával jeden spoj v průběhu 40 minut v dopoledních hodinách, na lince B vynechával jeden spoj v průběhu cca 60 minut do 18.30 hod. Všechny ostatní autobusové a trolejbusové spoje byly zabezpečeny v plném rozsahu.

Po zveřejnění informace o odřeknutí spojů na Občasníku vedení dopravního podniku jako zázrakem zajistilo i jízdu původně odřeknuté linky N20601 na den 7.3.2018 . Teprve zveřejnění „prolomilo ledy“ a dopravní podnik řádně zajistil jízdy linek veřejné dopravy.

Dopravní podnik města Jihlavy viditelně nemusí veřejnosti oznamovat odřeknutí spojů a ani toto odřeknutí řádně odůvodnit.  Dokonce ani nemusí ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím tyto změny hlásit radním města Jihlavy. Radní města Jihlavy tak žijí iluzí správného a bezproblémového fungování dopravního podniku.

Celodenní výpadek tržeb u dvou spojů pak město Jihlava zajisté bez problémů uhradí ve ztrátovosti dopravního podniku.

Radní města Jihlavy pak jako akcionáři Dopravního podniku města Jihlavy budou muset svým voličům vysvětlit, jak je to s povinností oznamovat odřeknutí spojů MHD i  to, zda toto náhlé odřeknutí patří do výlučné kompetence ředitele dopravního podniku.

Náhlé jednodenní odřeknutí spojů dopravního podniku stále více vypadá jako manažerské selhání ředitele Josefa Vilíma, zvláště když po zveřejnění celého problému byla okamžitě sjednána náprava.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna