Týdeník Respekt o náměstkyni Mayerové (ANO): Podvod nelze stíhat bez prokázání úmyslu

Policejní vyšetřování kauzy Čapí hnízdo pokračuje u devíti z jedenácti obviněných, proti sdělení obvinění si podali všichni obvinění stížnost. Podané stížnosti přezkoumává státní zástupce Jaroslav Šaroch. Týdeník Respekt označil za hlavní obviněnou současnou náměstkyni jihlavského primátora Janu Mayerovou:

Jana Mayerová„Podvod není možné stíhat bez prokázání úmyslu, což platí především pro hlavní obviněnou Janu Majerovou, která žádost o dotaci podepsala – a Jaroslav Šaroch je známý svou obezřetností, do jisté míry i nevyzpytatelností,“ napsal týdeník Respekt.

Podle týdeníku Respekt policie také čeká na zprávu evropské instituce OLAF, která prověřuje oprávněnost a zákonnost využití evropských dotací. Bruselský úřad pracuje na Čapím hnízdě už dvacet dva měsíců.

Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová je už několik měsíců v pracovní neschopnosti. Na listopadovém zastupitelstvu chce Mayerová ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci náměstkyně primátora a zůstat v pozici neuvolněné radní města.

Vyjádření náměstkyně Jany Mayerové (3.11.2017):

„Jediný, kdo by případně měl být jakkoliv postižen v této věci jsem já, jakožto místopředseda představenstva a člověk který odpovídal za dotaci – ale dodnes si nejsem vědomá kde jsem  pochybila, jelikož v čase a prostoru bylo vše v pořádku, nejenom legislativně ale i morálně – byl to a měl to byt malý a střední podnik. Nic jsme netajili před řídícím orgánem. Ani to, co je nám nejvíce vytýkáno a to je ručení Agrofertu (ostatně, vždyť jsme do dokládali). Věci, které jsou uvedeny v trestním oznámení směrem ke mně jsou uváděny s nedostatečnou znalostí věci, jelikož vše co je mi vytýkáno bylo v souladu s podmínkami programu a případně i konzultováno s řídicím orgánem. To, co je uváděno směrem k p.Babišovi či p.Faltýnkovi jakožto důvod pro spáchání trestního činu jsou čisté fabulace které se absolutně nezakládají na pravdě…. A jelikož vím, jak to bylo, tak jsem NIKDY nevěřila tomu, že by kvůli tomu mel být někdo obviněn a uz vůbec ne p.Babiš či p.Faltýnek. To je totálně na hlavu. Proto žádost o jejich vydání byl pro mne skutečný šok který se odrazil na zdraví a moje neschopenka se výrazně protáhla…..Dnes jsem si již na to vše nějak „zvykla“, právníci měli pravdu že obvinění není smrtelná nemoc, a navíc, když vidím ten totální Absurdistán po volbách – kdy struktury známé svým pochybným morálním profilem dnes moralizují, kdy lidi bez jakýchkoliv zkušenosti z vedení státu vědí nejlépe, jak co dělat a kdy místo zájmu voličů (lidi chtějí stabilní vládu a je jim „fuck“ kdo tam v konečném důsledku sedí jen aby se „to“nehádalo a dělalo pro dobro naší země) si leští své ega a hlásají již ohraný „antibabiš“ – tak už se nedivím jak je možné překroutit pravdu a fakta…..doporučuji včem seriál z History „Barbarians rising“ (o zániku římské říše, velice poučné a aktuální), či projev Solženicyna na Harvardu z roku 1978…..pak snad konečně prohlédnou a pochopí, co se tady – ale nejenom tady – děje.“

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna