Unikátní kulturní projekt výtvarníka Vlacha spojuje obrazy a komorní hudbu

Petr VlachVedení Filharmonie Gustava Mahlera se při přípravách letošní jubilejní patnácté koncertní sezóny rozhodlo otevřít Dům filharmonie nejen hudbě, ale i výtvarnému umění. Pravidelné komorní koncerty by tak vysočinská filharmonie ráda svým posluchačům obohatila o další umělecký zážitek: asambláže výtvarníka  z Polné Petra Vlacha, který vystavoval již na řadě míst nejen na Vysočině, ale i v zahraničí.

Proměnlivá výstava jeho děl, nazvaná „Asambláže mezi tóny“, která budou postupně doprovázet repertoir komorních koncertů během podzimních měsíců, bude zahájena v pátek dne 8. září 2017 v 17:00 hodin vernisáží, spojenou s výjimečným koncertem v podání dvou renomovaných umělkyň, paní Elišky Kotrbové (violoncello) a paní Renaty Ardaševové (klavír).

Na programu bude proslulý Koncert pro violoncello H moll, op. 104 od Antonína Dvořáka.

„Filharmonie by ráda i do budoucna ozvláštnila své pravidelné komorní koncerty představováním výtvarných tvůrců z Vysočiny, které by tak doplnilo její dlouhodobý dramaturgický záměr, totiž propagovat dílo hudebních i nehudebních uměleckých tvůrců pocházejících z Vysočiny,“ dodal předseda kulturní komise kraje Vysočina Zdeněk Geist.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna