Úřednická reforma Magistrátu: odejdou sestry z jeslí, přijdou noví úředníci

Počet úředníků stejný,finanční náklady o půl milionu ročně vyšší. Místo dětských sester ve zrušených jeslích na ul. Seifertova plánuje jihlavský magistrát navýšit počty úředníků dopravního odboru nebo odboru informatiky. Tak vypadá reforma úřednických pozic na jihlavském Magistrátě připravená primátorem Rudolfem Chloupkem a tajemníkem Lubomírem Dohnalem.

fb

 

Celkem devět zaměstnanců dětských jeslí (1 vedoucí, 5 dětských sester, 1 kuchařka a 2 provozní pracovnice) dostalo výpověď v souvislosti s rušením dětských jeslí na ulici Seifertova.

Dvě uspořená pracovní místa úředníků plánuje obsadit Odbor školství, mládeže a tělovýchovy. Kultura je samosprávná činnost a lze ji vykonávat v různém rozsahu podle požadavků samosprávy. V poslední době došlo k nárůstu nároků na pracovníky odboru kultury.  Na spadnutí je zahájení provozu spolkového domu a v neposlední řadě vejde v platnost nová strategie kultury, která přinese nový náhled na fungování kultury ve městě a tím i zvýšené nároky na pracovníky odboru kultury jihlavského magistrátu.

Tři nové pracovníky plánuje přijmout odbor informatiky. Stav informatizace základních škol a příspěvkových organizací města je neutěšený. Informatici jednotlivých škol a organizací se starají o desítky koncových stanic, jejich odborné znalosti už nestačí na řešení složitějších serverových systémů.Noví pracovníci by měli pomoci vybudovat komunikační portál města a sjednocení používaného softwaru příspěvkových organizací.

Čtyři nové úředníky plánuje přijmout ekonomický odbor. Úředníci ekonomického odboru vykonávají roli správce rozpočtu města. Pracovníci, kteří roli správce rozpočtu vykonávají, nemají odpovídající ekonomické vzdělání.  Na ekonomickém odboru bude zřejmě zřízeno samostatné oddělení pro řešení problematiky rozpočtu, hospodaření města a jeho financování, přípravy analýz a řízení finančních toků.

Na úseku městské policie bude vytvořeno nové pracovní místo „strážník pro ekonomiku“, jeden ze strážníků bude ze služby na okrsku převeden na službu ve vedení městské policie.

Celkově bude mít Magistrát města Jihlavy v roce 2017 celkem 376 zaměstnanců. Reforma pracovních míst úředníků bude stát podle prvních odhadů kolem půl milionu ročně navíc.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna