Úředník proti městu: Manželka tajemníka radnice nezkolaudovala novou kanalizaci

vina pomluvaStatutární město Jihlava letos na jaře úspěšně dokončilo velkou rekonstrukci kanalizačních stok za stovky milionů korun. Úřednice vodoprávního úřadu (manželka tajemníka radnice) nezkolaudovala novostavbu kanalizace (více zde). Jihlava se obratem odvolala proti zamítavému rozhodnutí vlastní úřednice ke Kraji Vysočina jako odvolacímu orgánu (více zde). Současně Jihlavě vznikl problém s vyúčtováním stamilionové státní dotace – chybělo kolaudační rozhodnutí.

Krajský úřad poslal celý případ do Třebíče (více zde). Město Třebíč jako druhé největší město Vysočiny disponuje dostatečným úředním aparátem pro posouzení celého případu.

Na konci listopadu Třebíč vystavila Jihlavě kolaudační souhlas s užíváním stavby (více zde).

Na jihlavské radnici jsou mimořádně napjaté vztahy mezi vedením města a klíčovými úředníky a odbory města. V právních sporů o jihlavskou kanalizaci se jihlavští úředníci snaží chovat až příliš nestranně a nezaujatě. Možná v přehnané obavě z podjatosti rozhodnutí ve prospěch města Jihlavy jako svého zastupitele.

Pro vedení města Jihlavy celá situace znamená zvýšené finanční a časové náklady na vypracování odvolání proti rozhodnutí vlastních úředníků. Zájmy města Jihlavy a úředníků města Jihlavy nejsou úplně totožné. I proto se v politických kruzích města široce diskutuje možnost výměny dlouholetého tajemníka jihlavské radnice, který do klíčové pozice na vodoprávním úřadě posadil vlastní manželku. Minimální úřednické zkušenosti s vodárenskou problematikou viditelně nebyly překážkou nástupu do klíčové pozice.

Možná výměna úředníků na jihlavské radnici může být odstartována novým výběrovým řízením na pozici tajemníka radnice. Pokud se k tomu odhodlá nová koalice sociálních a křesťanských demokratů s hnutím ANO, která začala vládnout od letošního podzimu. Nicméně o změnách na radnici se hovoří stále hlasitěji.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna