„Urychlit a zlevnit!“ opozice protestuje proti harmonogramu rekonstrukce zimáku

Většina jihlavských zastupitelů vykonávala mandát zastupitele i v minulém volebním období, s rekonstrukcí zimního stadionu se pohnout nepodařilo. Na besedě s příznivci HC Dukla Jihlava vedení města vyslovilo termín „březen 2017“ jako začátek stavebních prací na rekonstrukci zimního stadionu. Uběhlo několik týdnů a všechno je jinak: objevil se harmonogram se začátkem v roce 2019 a dokončením v roce 2021 (více zde). Takový politický termín je doslova vraždou hokeje, zasáhne klub na dvě sezóny (více zde).

Opozice má jen pár dnů na alternativní návrhy k projednání na zastupitelstvu města. „Urychlit a zlevnit!,“razí heslo opozice zastupitelka Jana Mayerová (ANO).

„ANO bude proti návrhu předloženém městem. To, co je předloženo je výsměch všem jihlavákům a popření všech slibů – a velice vychytrale – odsun hlavního rozhodnutí na další zastupitelstvo!!!! A my se opět ptáme – co dělali vládní strany poslední 2 období, že to celé nechali zajít takhle do krajnosti? Proč uz někdo  na městě nepoužije boži dar – tedy rozum? K čemu architektonická soutěž na zimní stadion? Komu má sloužit? Co se udělá se všemi návrhy, které byly vypracovány dosud a které nám byly původně předloženy? V soukromé firmě by to, s ohledem na nevyužitelnost, nešlo zahrnout ani do nákladů? Dokdy nam město bude ještě předvádět tu absenci zdravého rozumu?,“ prohlásila zastupitelka Jana Mayerová (ANO)

Další postup rekonstrukce projednává zastupitelstvo za zavřenými dveřmi, na pracovním semináři zastupitelstva. Pracovní seminář zastupitelstva je veřejnosti nepřístupný, dubnový seminář zastupitelů dokonce neměl ani hokejový program. Podle zveřejněného programu se měly se probírat vodárenské záležitosti. Na pracovním semináři zastupitelů byla poměrně nízká účast: chyběli například zástupci uskupení Forum Jihlava a TOP09.

Fanoušci Dukly Jihlava chystají pro jihlavské zastupitele otevřený dopis v duchu hesla „Konečně se rozhodněte jako správní hospodáři!“. Scénář pro rekonstrukci zimního stadionu mají zastupitelé už potřetí za posledních několik let. Rekonstrukce se vždy plánovala, ale nikdy nezačala.

Hokejový klub Dukla Jihlava hraje baráž a usiluje o postup do nejvyšší hokejové soutěže. Když se postup povede, plány na rekonstrukci zimního stadionu to znovu zkomplikuje. Bude se muset hledat zimní stadion s extraligovými parametry na jednu až dvě sezóny. A ten na Vysočině není.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna