Uskupení Forum Jihlava uniká zákonné kontrole místních úřadů i Ministerstva vnitra

Forum JihlavaUskupení Forum Jihlava uniká zákonnému dohledu a kontrole politických stran a hnutí. Uskupení Forum Jihlava má pevnou vnitřní strukturu, dokonce přijímá i členy. Například není jasné, jak se stal členem uskupení Forum Jihlava Daniel Škárka, příznivec České pirátské strany.

Uskupení Forum Jihlava koná dokonce i programové konference, které ale zřejmě nejsou konány v souladu se shromažďovacím právem. Shromáždění nazvané programová konference by měli pořadatelé oznamovat místním úřadům.

Ze strany tajemníka jihlavské radnice Evžena Zámka se nemusí uskupení Forum Jihlava obávat větších kontrol dodržování zákonů včetně shromažďovacího práva. Tajemník Zámek patří mezi zakládající členy uskupení Forum Jihlava.

Není například jasné, kdo financuje činnost uskupení Forum Jihlava. V minulosti Forum Jihlava pořádalo i kulturní akci Kartoffelmarkt, které později převzala firma Fabes, jejím jednatelem je zastupitel Miroslav Tomanec. Radní města žádost firmy Fabes vyřadili z dotačního systému města (více zde), aktivisté uskupení Forum protestovali proti podpoře politických akcí z veřejných prostředků města (více zde).

Tajemník Zámek i další představitelé místní a státní moci by měli předložit závazný výklad Zákona o politických stranách a hnutích. Konkrétně, zda lze konat programovou konferenci bez politické registrace strany nebo hnutí.

Uskupení Forum Jihlava chybí jakákoliv struktura i řádně zvolení představitelé jako je tomu u řádně založených stran. Není zcela jasné, kdo jsou sponzoři uskupení Forum Jihlava a do jaké míry musí členové uskupení Forum Jihlava prosazovat zájmy podnikatele a zastupitele Miroslava Tomance. Zastupitel Miroslav Tomanec z uskupení Forum Jihlava se pokusil přidružit k hnutí ANO (více zde), byl ale odmítnut (více zde).

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna