Uzavřou Jihlavský tunel! Tisíce aut se povalí ulicemi Jihlavy

autaSlužby města Jihlavy (SMJ), které provozují Jihlavský tunel, provedou jeho úplnou uzavírku v pátek 23. března 2018 od 20:00 hodin za účasti Policie ČR. Uzavírka potrvá do neděle 25. března 2018 do 12:00 hodin. Tunel bude uzavřen z důvodu čištění a nutných oprav technologických zařízení. Zavírat se bude na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava.

SMJ provedou uzavření tunelu a následně jeho mytí. Samostatně se budou v pátek 23. března čistit kanalizační vpustě, stěny tunelu, strop a chodníky. V sobotu 24. března proběhne umytí osvětlení a popřípadě jeho výměna. Jedná se zejména o žárovky ve stropních svítilnách. Provede se kontrola a popřípadě opravy obkladů a dlažby.

V neděli 25. března se provede údržba bezpečnostní signalizace, elektronické požární signalizace, zabezpečovací signalizace, zabezpečení systémů kamer, rychlostních LED značek vně tunelu, skříní a hlásek SOS.  Kontrolu a seřízení řídících systému a vizualizace dohledu, bezpečnostní konvergenční měření tunelu a ostatní opravy a servisní práce bude provádět firma AŽD s.r.o.

Po dobu uzavírky bude objízdná trasa vedena dle „Provozního řádu tunelu“ po silnicích II. třídy a místních komunikacích v Jihlavě. Objízdná trasa bude schválena dotčenými orgány a bude vytýčena podle potřebné dokumentace. Stanovená objížďka bude vedena po dvou objízdných trasách. První trasa povede od Pelhřimova po ulicích Žižkova, U Cvičiště, Hamerníkova a Jiráskova. Druhá trasa povede po přivaděči od D1 a následně po ulicích Jiráskova, Hamerníkova,

U Cvičiště a Žižkova. Obě trasy budou řádně označené dopravním značením, které rozmístí na místní komunikace SMJ.

Služby města Jihlavy upozorňují řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost při objízdných trasách. Důvodem hlavních komplikací v dopravě mohou být také začínající jarní opravy na D1. Na ostatních silnicích lze také očekávat krátkodobé a neočekávané uzavírky nebo omezení.

Tunel v Jihlavě je sypaný, délku má 307 metrů a zahájil svůj zkušební provoz 1. 7. 2004. Během 1 hodiny projede oběma směry přibližně na 5500 osobních a nákladních vozidel, které směřují zejména na D1 nebo Znojmo a Vídeň.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna