Úzkokolejka zastavila vlakový provoz, Vysočina nebude mít trpělivost!

Pravidelné vlaky z Jindřichova Hradce na Vysočinu od úterý 3.10.2017 nevyjedou. Jindřichohradeckým místním drahám chybí důležitá úřední lejstra pro povolení dalšího provozu od Drážního úřadu. Úzkokolejka proto zastavila provoz vlaků. Jako první o tom informoval server zdopravy.cz .

„Trpělivost mít nebudem! O situaci nás neinformovali, až z webových stránek jsme se dozvěděli o zavedení autobusové dopravy,“ prohlásil rozzlobeně vysočinský radní pro dopravu Jan Hyliš.

Úzkorozchodná trať, na Vysočině nazývaná Obrataňka, která se klikatí v krajině a směřuje z Jindřichova Hradce do Obrataně, má na své trase v kraji Vysočina plných jedenáct zastávek.  Trať má rozchod 760 mm.  Funguje od prosince roku 1906.

jhmdRadního Hyliše rozčílil především styl jednání úzkokolejky s vedením kraje. Kdyby úzkokolejka oznámila vedení kraje Vysočina problémy, pak by vedení kraje Vysočina zřejmě přistoupila tolerantněji k celému problému.

Nyní záleží, jak rychle si úzkokolejka vyřídí potřebná povolení  od Drážního úřadu k dalšímu provozování. Může nastat i situace, kdy se vedení JHMD nepodaří získat potřebná provozní povolení. V takovém případě by kraj Vysočina měl připravené vlastní náhradní řešení zabezpečení provozu.

Podrobnosti o důvodech zastavení vlakového provozu hledejte zde.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna