Ve Službách města Jihlavy přešla funkce náměstka z otce na syna

Městská firma Služby města Jihlavy zažila podivuhodnou výměnu. Ve funkci ekonomického náměstka nahradil otce jeho syn jako vítěz výběrového řízení. Informaci potvrdil mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. „Souhlasím s tím, že to vypadá podivně,“ řekl Občasníku mluvčí Málek. O průběhu výběrového řízení neměl mluvčí Málek žádné informace.

otazník

Služby města Jihlavy jsou příspěvkovou organizací ve stoprocentním vlastnictví města Jihlavy.

„Obsazení pozice ekonomického náměstka ve společnosti Služby města Jihlavy je výhradně věcí společnosti. U výběrového řízení proto nebyl přítomen zástupce města Jihlavy,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Situaci kolem rodinné výměny ve vedení městské firmy nechtěl blíže komentovat ani primátor Chloupek:

„Obsazení pozice ekonomického náměstka Služeb města Jihlavy nekomentuji, neboť výběrové řízení je výhradně věcí společnosti.  Nicméně případný příbuzenský vztah někdejšího zaměstnance a současného uchazeče o zaměstnání v organizaci by neměl nikoho předem diskvalifikovat,“ řekl primátor Chloupek (ČSSD).

Na činnost Služeb města Jihlavy dohlíží dozorčí rada ve slození: Ivo Přibyl (ČSSD), Vratislav Výborný (ČSSD), Josef Kodet (KDU-ČSL), Martin Itterheim (ANO) a Magdaléna Skořepová (ANO). Jejich vyjádření zjišťujeme.

„Působí to samozřejmě podivně. U soukromé společnosti, je to obvyklé. Chci věřit, že pan Dvořák mladší byl vybrán na základě své odbornosti a ne na základě rodinné příslušnosti. Předpokládám, že to zastupitelům města pan Eder osvětlí,“ prohlásil předseda opoziční ODS David Beke.

Vyjádření zastupitelů a reakci místních politiků zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna