Vedení města Jihlavy zrušilo tiskovou konferenci pro údajný nezájem novinářů

ruka peroStatutární město Jihlava zrušilo již podruhé tiskovou konferenci po pravidelném jednání radních města. Radní města dostali od úředníků Magistrátu města Jihlavy informaci, že o tiskovou konferenci není mezi novináři zájem.

Několik radních se Občasníku dotazovalo s podmínkou anonymity, zda skutečně není zájem o aktuální informace k činnosti vedení města.

Na programu jednání radních města přitom bylo hned několik bodů u kterých by bylo zajímavé vyjádření primátora a jeho náměstků. Především jde o situaci schvalování účetní uzávěrky městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace, kde se schyluje k soudnímu sporu o proplacení faktur mezi městskou společností a jihlavskou radnicí.

Soudní spor je výsledkem bezradnosti vedení města nad odmítnutím úředníků magistrátu proplatit vystavené faktury. Dokonce jeden z úředníků podal trestní oznámení, trestní stíhání ředitele Benáčka a náměstka Kaliny bylo zrušeno.

Dalším kontroverzním bodem je pak valná hromada společnosti Dopravní podnik města Jihlavy, kdy se radním města nedaří prosadit výběrové řízení na pozici technického ředitele. Náměstek Výborný (ČSSD) sice už na jaře oznámil záměr vyhlásit výběrové řízení, úředníkům Kanceláře primátora se ani za několik měsíců nepodařilo zrealizovat záměr vedení města.

Den před jednáním radních města už tiskový mluvčí avizoval záměr zrušení tiskové konference s tím, že vedení města „neshledalo (z našeho pohledu) dostatek zajímavých nebo nových témat pro uspořádání tiskové konference na radnici“.

Tiskový mluvčí Jihlavského Magistrátu již obdržel úřední výzvu, aby sdělil, která média neměla zájem o účast na pravidelné tiskové konferenci města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna