Velké Meziříčí: u pohledávek města hrozí promlčení za skoro čtyři sta tisíc

Od roku 2011 vymáhá město Velké Meziříčí své pohledávky samo a vlastními silami takzvanou daňovou exekucí. U některých pohledávek z roku 2010 se úředníkům města nepodařilo dohledat plátce mzdy dlužníka města nebo jeho peněžní ústav. U pohledávek města ve výši 381.716,02 Kč hrozí promlčení. Zhruba čtrnáct tisíc korun z této částky jsou závazky cizinců, jejich úhrada záleží víceméně na dobrovolném rozhodnutí dlužníka. Zhruba čtyři desítky dlužníků má vůči městu Velké Meziříčí závazky ve výši kolem třistasedmdesáti tisíc korun, šest z nich má dluhy přes pětadvacet tisíc korun.

Jedinou možností, jak zabránit promlčení těchto pohledávek je jejich předání soudnímu exekutorovi.

„Domnívám se, že předání těchto víceméně „beznadějných“ případů by nebylo pro zahájení spolupráce se soudním exekutorem nejvhodnější a navíc by se ve většině případů jednalo o další prodloužení evidence pohledávek města,“ sdělila radním města Andrea Javůrková z finančního odboru radnice.

Šestiletá lhůta promlčení začne u pohledávek města postupně nabíhat od příštího roku. Do doby zániku pohledávky zamýšlí finanční odbor radnice činit kroky k vymožení pohledávek před jejich zánikem.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna