Velkomeziříčská opozice žádá starostu nepodepisovat smlouvu o úpravě náměstí

rizikDvanáct z třiadvaceti velkomeziříčských zastupitelů podepsalo podle informací Občasníku dopis pro starostu města Radovana Necida nepodepisovat smlouvu města s vítězem architektonického návrhu.

„Mohu potvrdit, že jsme jako opoziční strana podpořili dopis se žádostí starostovi, aby město Velké Meziříčí nepodepisovalo smlouvu s vítězem architektonické soutěže. Návrh nepovažujeme za nejlepší,“ uvedl předseda velkomeziříčských lidovců Pavel Pešek.

O dopisu by se mělo jednat na květnovém jednání zastupitelstva města. Autory vítězného návrhu jsou Linda Boušková , Filip Musálek a David Mikulášek. Například počty parkovacích míst, jichž je nyní v historickém centru 240, má podle vítězného návrhu. klesnout na méně než polovinu.

Náklady na novou úpravu středové části Velkého Meziříčí, tedy náměstí a pěti k němu přilehlých ulic, by neměly převýšit 50 milionů korun. Doprovázet je bude výměna starých sítí, zejména vodovodu a kanalizace.

Porotci vítěznou koncepci oceňovali i za návrh, jak zachovat vzrostlé stromy v centrální části náměstí. navrhuje, aby se ke starým stromům nejdřív vysadily další, které stačí vyrůst do doby, než současné lípy dožijí. Podle něj jde o starý princip obnovy, na který se ale v současnosti zapomíná.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna