Velkomeziříčská politická krize starosty Radovana Necida

Období posledních několik měsíců společenského života ve Velkém Meziříčí je plné událostí kolem starosty Radovana Necida. V lednu 2017 vyhlásil starosta Necid největší politickou krizi v historii, které musí čelit velkomeziříčská ODS (více zde).

Před časem začal fungovat úsek „medializace a komunikace“ městské společnosti Jupiter club ve které působí i starostův stranický ex-zástupce Petros Martakidis. Tištěný měsíčník města zvýšil počet stran, když jednatel Jupiter clubu vybral naprosto odlišnou variantu než jakou poptával. Samotný Jupiter club má dozorčí radu, která pracuje v naprostém utajení (více zde). Roli akcionáře Jupiter clubu vykonává Rada města Velké Meziříčí pod vedením starosty Necida.

Politickou důvěru ztrácel starosta Necid postupně a dlouhodobě, když rozděloval lidi kolem sebe na přátele a nepřátele. I média rozděloval na přátelská a nepřátelská. „Přátelská“ média starosty Necida se neodvážila položit starostovi nepříjemné otázky.

Starosta Necid je první lednový týden roku 2017 na řádné dovolené. Novoroční projev k občanům Velkého Meziříčí přednesl místostarosta Komínek. Z řádné dovolené starosty Necida přišel členům ODS pozdrav v podobě svolání mimořádného místního sněmu ODS. Nabídka rezignace je důsledkem dlouhodobé práce starosty Necida „na plné pecky“, spolustraníkům už nadiktoval otázky na které žádá odpověď na mimořádném sněmu.

Necid

Mimořádný sněm ODS Velké Meziříčí tak musí posvětit současný styl i směr místní politiky Radovana Necida. Politik Necid ve svém dokumentu (více zde) prozradil, koho považuje za vedení města: sebe jako starostu a místostarostu. Rozhodnutí zastupitelstva města Velké Meziříčí o zbourání všech budov v areálu bývalých technických služeb. Kdosi z vedení města svévolně změnil rozhodnutí zastupitelstva a jedna z budov zůstala stát. Až dodatečně pak zastupitelstvo schválilo změnu usnesení a posvětilo ponechání jedné z budov.

Starosta Necid mohl a může „makat na plné pecky“, jen pro svá rozhodnutí potřebuje souhlas zastupitelstva. To znamená očekávanou změnu politického stylu vládnutí Radovana Necida nad Velkým Meziříčím.  Politik Necid naopak očekává jednoznačné vyjádření stranické důvěry svému současnému stylu vládnutí.

Jedna odpověď
  1. Jarmila Smejkalová

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna