Veřejná odpověď lídra hnutí ANO Jihlava R. Popelky pro Občasník

Popelka

Lídr hnutí ANO a náměstek jihlavského primátora Radek Popelka

Rozhodně si netroufám polemizovat s názory Občasníku, ale rozdíl mezi hostem restaurace a sportovním fandou tady je.

Host si svoji restauraci vybírá dle nálady, příležitosti, ale třeba i finančních možností. Vstupem do restaurace pak souhlasí s tím, že zaplatí za svoji útratu a tím pokryje veškeré náklady restauratéra a to včetně přiměřeného zisku. Jen v takovém případě má host plné právo požadovat kvalitu a pochopitelně má právo reklamovat vše co se mu nezdá. Nepochybně má i právo tu či onu restauraci zavrhnout a již nikdy do ní nevstoupit.

Sportovní fanda má přeci jenom jinou motivaci. Do arény „jeho“ týmu ho táhne sportovní duch, parta přátel a možná i adrenalin. Správný fanda svým klubem žije, jezdí za ním stovky kilometrů. Křičí „My chceme gól“ a „Rozhodčí je vůl“. Fanda je zkrátka ochotný za „svůj“ klub snad i dýchat. Jediné co nikdy neudělá a on ani nemůže, je to, že za svůj klub nezaplatí útratu.

Bohužel jsme v ČR a tak ani vyprodaná aréna nemá šanci pokrýt náklady Áčka natož pak klubu včetně výchovy mládeže a provozních nákladů arény a tréninkových ploch. Tady už musí nastoupit i jiní partneři. Sponzoři, školy, obce, stát, ale i realizační tým a sportovci samotní. Ti všichni v rozumném mixu platí útratu za „svůj“ klub. Jedině společně a ruku v ruce mají právo křičet „My chceme gól“, „My chceme halu“ nebo „My chceme Jágra do sestavy“. Jeden bez druhého neznamenáme nic.

2 komentáře
  1. Martin Král
    • Ondřej ŠUHAJ

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna