Veřejnou sbírku Tomance pro městský rozpočet zašťiťuje jeho firma

Od srpna do konce listopadu mohou především jihlavští zastupitelé přispět do neobvyklé veřejné sbírky pro městský rozpočet krajského města. Cílem sbírky je vrátit do městského rozpočtu částku tří set tisíc korun, které město Jihlava vyplatilo rodině náhle zesnulého úředníka.

penizeSmutnou událost využilo k získání popularity uskupení Forum Jihlava: „Řešení, byť poněkud kostrbaté, nás napadlo v diskusi spřízněných duší, protože nejenom mně to velice trápilo,“ prozradil na blogu jihlavských listů zstupitel Miroslav Tomanec.

Zastupitel Tomanec je šedou eminencí uskupení Forum Jihlava, kterou ostatní příznivci uskupení považují za neformálního vůdce uskupení. Právě Miroslav Tomanec podle informací Občasníku financoval předvolební kampaň a dnes používá uskupení Forum Jihlava k prosazení vlastních mocenských zájmů.

Krátce po volbách vyjednali zástupci uskupení Forum Jihlava spolupráci s vítězem jihlavských voleb – hnutím ANO. Nabídka placených postů v současné koalici dostala přednost před dohodnutou spoluprací s hnutím ANO. Miroslav Tomanec získal jako náhradník mandát zastupitele v červnu 2016 a zatím nepodepsal koaliční prohlášení.

Podle informací Občasníku je pořadatelem veřejné sbírky Tomancova firma FABES, soukromé osoby nemohou konat veřejné sbírky. Informaci o propojení firmy FABES s veřejnou sbírkou se snaží zastupitel Tomanec zakrývat, transparentní účet nemá ani název, ani popis.

V polovině srpna bylo na Tomancově transparentním účtě jenom něco kolem dvanácti tisíc korun z plánovaných tři sta tisíc

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna