Veřejný zájem daňového poplatníka na efektivní kanalizaci v Batelově

Česká republika by měla dohlédnout na plánování stavby další etapy kanalizace v Batelově. Plány batelovského starosty Jiřího Doležala totiž zaplatí z větší části daňový poplatník.

Městys Batelov už postavil kanalizaci na pole a místo jejího pokračování do osady Bezděčín začal Batelov plánovat stavbu kanalizace po druhé straně silnice z Batelova do Bezděčína.

kanalizacePlány batelovského starosty bude kolaudovat batelovský stavební úřad. Úřadování batelovského stavebního úřadu nadržuje plánům obce a šikanuje každého, kdo upozorní na problematickou stavbu první etapy kanalizace. Na stavbu „kanalizace na pole“ Batelov sice sehnal dotace, musel ale část dotací vracet. „Kanalizaci na pole“ není možné dotovat z veřejných finančních prostředků Kraje Vysočina. Batelov už zaplatil kraji Vysočina i penále.

Zastupitelé Batelova jen tiše mlčí a přihlíží neuvěřitelným plánům starosty Doležala na další etapy stavby kanalizace v obci.

Až starosta Doležal získá potřebná razítka, začne shánět dotace. V tu chvíli vstoupí do hry o batelovskou kanalizaci krajští politici a poslanci jako zástupci státu. Bude záležet právě na jejich vůli, zda budou ochotni z peněz daňových poplatníků dotovat až neuvěřitelné kanalizační plány Batelova.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna