Veteránský hokej: Nároďák v kabině, Olda Válek s fanoušky

zdroj: HC DUKLA JIHLAVA

Česká republika porazila Slovensko 11:4 a postoupila na závěrečný turnaj veteránských reprezentací v Moskvě. Vedle domácího týmu Ruské federace změří český tým síly i s týmy Švédska a Finska. „Zájem hrát v Moskvě mají i veteránské týmy Kanady a USA,“ řekl Občasníku trenér Českého týmu Milan Nový. Už v průběhu utkání dostal trenér nový smsku z Moskvy se stručným vzkazem: „Těšíme se na finále!“. Jako za starých časů soubojů ČSSR s týmem sborné SSSR.

Fenomén Olda Válek

Celému utkání vévodil jako osobnost Oldřich Válek. Nejdříve nastoupil na led v dresu DUKLY JIHLAVA (český tým byl v národních barvách), pak ztichlému stadionu v krátkém proslovu vzkázal: „Tohle město si zaslouží Extraligu!“. Čtyři z prvních osmi českých gólů v první třetině dali odchovanci Dukly Jihlava (2xUjčík,2xVálek). O přestávce český tým zamířil do kabiny, Olda Válek za fanoušky před stadion.

Trenér Nový: rádi by nás posílili Nedvěd nebo Ručinský

I český nároďák vyhlíží posily pro veteránský turnaj v Moskvě. „Rádi by nás posílili Petr Nedvěd nebo Martin Ručinský,“ prozradil trenér Milan Nový. Oba hráči už trénují v Letňanech. Ruský veteránský tým je připravený v domácím prostředí udělat pro celkové vítězství maximum, český tým by rád hrál o medaile. Českému týmu extrémně dobře zachytal gólman Dušan Salfický, slovenský gólman neměl svůj hokejový den. „Veteránský hokej není jenom o tom vzí hokejovou tašku a jít hrát utkání. Chodíme trénovat a na tom ledě je to potom vidět,“ dodal Milan Nový. Slovenský tým zvolil odlišnou přípravu na utkání. „My hrajeme bez tréninku,“ řekl trenér Jozef „Žiletka“ Golonka.

Fotografie z utkání najdete zde

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna