(VIDEO) Čajánek (JHMD): Obchod s Polskem musí vysvětlit předchozí vedení

Jindřichohradecké místní dráhy oficiálně potvrdily součinnost policejního prověřování úředního podání z Polska.“Skutečnost, že se polská společnost musela obrátit na policii ČR naznačuje, že se nejedná o obchodní spor. Polská strana se nejspíš domnívá, že se stala obětí podvodu. V minulosti se obrátila i na nás, z jejího postoje jsem pochopil, že se cítí být podvedena právě jednáním pana Šatavy, který za JHMD vystupoval,“ sdělil statutární ředitel JHMD Boris Čajánek. O oznámení z Polska české policii čtěte více zde.

Podle Čajánkova vysvětlení sjednal v roce 2004 pan Šatava zapůjčení a následnou koupi motorového vozu a zmíněné parní lokomotivy Px 48. Na zapůjčený motorový vůz byla dne 25.11.2004 panem Šatavou podepsána kupní smlouva. „Na parní lokomotivu jsme kupní smlouvu v archivu společnosti nedohledali, byla zařazena do majetku společnosti na základě faktury za pořizovací cenu 85.000,- PLN,“ prohlásil Čajánek.

Poláci chtějí vrátit motorový vůz lidově zvaný ponorka nebo Nautilus. Na záběrech Občasníku projíždí Včelničkou.

V roce 2005 došlo k převzetí a převozu techniky. Celý obchod byl provázen pro JHMD nepřehlednými platbami, z nichž část byla hrazena i v hotovosti třetím stranám.
„Je to obchod z let 2004 – 2006, který sjednával a vystupoval v něm za JHMD pouze pan Šatava. Ten je za průběh a případné následky plně zodpovědný. Dozorčí rada se na obchodu žádným způsobem nepodílela a ani o něm nebyla informována. Tento obchod musí vysvětlit pan Šatava,“ dodal Čajánek.
Statutární ředitel JHMD Boris Čajánek upozornil, že JHMD nejsou v tomto případě trestně odpovědné. Trestní odpovědnost právnických osob u nás byla uzákoněna s účinností od 1.1.2012.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů