(VIDEO) Duklu Jihlava a další zimní sporty čeká omezení činnosti

Kvůli plánované výměně střechy Horáckého zimního stadionu v Jihlavě čeká už zřejmě příští rok omezení činnosti lední sporty včetně extraligového hokejového klubu Dukla Jihlava. Od jara budou muset sportovci trénovat na jiných sportovištích, případně činnost omezit. Hokejové stadiony v okolních městech mají vesměs plnou kapacitu, najít volný termín je velmi obtížné.

Rok 2019 je pevným termínem pro zahájení rekonstrukce zimního stadionu.

Kontrolní prohlídka střechy zimního stadionu se stala podkladem pro zadání statického posudku na prodloužení životnosti střechy zimního stadionu. Město připravuje výběrové řízení na zadání podle „žlutého FIDICu“, což je metoda kdy se vybere dodavatel stavby a ten pak řídí práci projektanta stavby.

Lze předpokládat úplné uzavření Horáckého zimního stadionu z kterého se bude muset odstěhovat i hokejový klub Dukla Jihlava. Po dobu stavby by klub mohl sídlit v nedalekém pivovaru případně na radnici. Z Horáckého zimního stadionu se stane uzavřená plocha staveniště, kam nebude mít veřejnost přístup.

Nebude možné používat ani kabiny jednotlivých mužstev v prostorách zimního stadionu k tréninku na hokejové ploše malého zimního stadionu. Malý zimní stadion má zázemí pouze pro bruslení veřejnosti, chybí zázemí pro hokejové týmy.

Nové zastřešení zimního stadionu bude stát kolem padesáti milionů korun. Na střechu nebude možné zavěsit multifunkční kostku sloužící k informaci diváků při hokejových utkáních.

Jihlavská radnice v nejbližších dnech vypíše výběrové řízení na kompletní dodávku výběrového řízení ve kterém bude město Jihlava hledat dodavatele rekonstrukce zimního stadionu. Začátek příští hokejové sezóny může Dukla Jihlava sehrát na hřištích soupeře, opravy stadionu se mohou protáhnout až do října.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna