(VIDEO) Gulášfest na jihlavském náměstí pomáhal postiženým dětem, Mikletič potvrdil pověst gulášového krále

Už potřetí se na jihlavském náměstí soutěžilo ve vaření guláše. Kdo si zakoupil soutěžní guláš, pomohl postiženým dětem. Postižené děti například potřebují speciální odlehčené invalidní vozíky za desítky tisíc korun, jejich rehabilitaci pojišťovny často neproplácí v plné výši. Rodiče postižených dětí tak bez pomoci jiných nemají šanci dosáhnout na rehabilitaci postižených dětí.

Soutěžící týmy přišla na pódium pozdravit i dvanáctiletá Verunka z Břeclavi. Díky pomoci nadačního fondu Šťastná hvězda dělá Verunka velké pokroky s malými krůčky, které zvládá za pomoci tatínka.

Soutěžní týmy se naopak mohly těšit a užívat si rozhovor s ostřílenou novinářkou Zuzanou „Bubu“ Bubílkovou a jihlavským moderátorem Martinem Málkem. „Bojujeme o čestné poslední místo,“ řekl Bubílkové jihlavský náměstek Radek Popelka.

Týmy používaly osvědčené tajné recepty, politici se ujali zodpovědné role kráječů cibule a česneku.  V týmu KDU-ČSL se role kráječe cibule ujal radní Josef Kodet.

Tým restaurace „U sudu“ zvolil vaření guláše na klasickém otevřeném ohni místo osvědčených elektrických a plynových vařičů. Rozdělat oheň znamenalo kleknout na kolena a roztopit kotel.

I ve třetím ročníku Gulášfestu potvrdil pověst gulášového krále Jihlavska Alojz Mikletič z týmu restaurace „U sudu“. V práci s vařečkou je Mikletič absolutní mistr a génius, o jeho guláš byl mezi návštevníky Gulášfestu obrovský zájem.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna