(VIDEO) Hejtman Běhounek o výsledku kontroly nového stomilionového nákupu sypačů

Výběr nových vozidel zimní údržby za sto milionů korun dál pokračuje. Podle informací serveru Občasník jsou ve výběru vozidla automobilek Mercedes, Man a Iveco. Tyto automobilky přistavily své výrobky do prostoru určeného pro testovací vozidla.

Nová vozidla zimní údržby určená ke zkušební jízdě

Cestáři v rámci hodnocení vyzkoušeli nabídnuté vzorky během zkušební jízdy.

Ve výběru naopak chybí automobilka Tatra, která  počátkem února upozornila Radu kraje Vysočina na možné diskriminační znaky ve veřejné zakázce.

Rada Kraje Vysočina uložila řediteli Krajského úřadu Kraje Vysočina provést průběžnou veřejnosprávní kontrolu dodržení právních předpisů při uskutečnění schválení finanční operace nákupu nákladní techniky na údržbu komunikací Kraje Vysočina Krajskou správou a údržbou silnic Vysočina, příspěvkovou organizací, v letech 2016/2017 a informovat radu kraje o výsledku kontroly a přijatých opatřeních.

Veřejnosprávní kontrola proběhla v době od 9. 3. 2017 do 19. 4. 2017.

O výsledku kontroly informoval osobně hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

„Je to hra, která se táhne od roku 2007,“ doslova řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v narážce na první velký nákup vozidel zimní údržby za který byl policejně obviněn ex-náměstek hejtmana Libor Joukl a šéf cestářů Jan Míka.

Výsledky současného nákupu vozidel zimní údržby nejsou dosud známy. Výsledky jízdních testů a celkové vyhodnocení by měly být známé do konce května.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna