(VIDEO) Hovorka (TOP09/FORUM): Nejsem odmítač ani vítač uprchlíků v Jihlavě

Téma přijetí nebo odmítnutí pomoci uprchlíkům je horkým tématem i pro vrcholné politiky. A jak se na pomoc uprchlíkům se souhlasem vlády České republiky třeba na žádost jiných zemí Evropské unie dívá zastupitel a ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Marek Hovorka?

Marek Hovorka založil v roce 1997 Mezinárodní festival dokumentánrích filmů Ji.hlava, jehož je od té doby ředitelem. V letech 1998 – 2005 studoval Katedru dokumentární tvorby pražské FAMU. Je  spoluzakladatel sítě evropských dokumentárních festivalů Doc Alliance, filmového trhu East Silver, on-line platformy pro distribuci dokumentárních filmů DAFilms.

Vyvinul několik unikátních industry programů (např. Inspirační fórum, Emerging Producers, Festival Identity) Člen redakční rady dvouměsíčníku o dokumentárním filmu Dok.revue a revue „do“. Byl členem nejrůznějších porot na mezinárodních a dokumentárních filmových festivalech (např. FID Marseille, CPH:DOX, Visions du reél, MFF Karlovy Vary, Cinema Verite Teherán, It´s all true Sao Paulo).

Zastupitel Marek Hovorka působí v současném zastupitelstvu na kandidátce TOP09, v příštích volbách se objeví na kandidátce uskupení Forum Jihlava.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna