(VIDEO) Jihlavská demonstrace proti Ondráčkovi: Pan Ondráček? Když tak soudruh!

Statutární město Jihlava bylo jedním z více než desítky míst po celé České republice, kde obyvatelé demonstrovali svůj názor na zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Bývalý policista Ondráček byl do čela komise zvolen na třetí pokus minulý pátek a volba vzbudila kontroverze, jak kvůli jeho minulosti, tak pro jeho současný postoj k ní. Ondráček prohlásil, že působení u komunistické policie nelituje. V pátek ho zvolilo 79 poslanců, potřeboval 78 hlasů.

Mezi účastníky pokojného shromáždění byli i regionální a místní politici jako například bývalý jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Účastníci podvečerního shromáždění zažili i překvapení v podobě zásahu recesisty, který se převlékl do dobové policejní uniformy z roku 1989.

Na jihlavském náměstí bylo odhadem několik stovek lidí, kteří vyjádřili svůj nesouhlas se zvolením komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise.Do čela tohoto orgánu ho podle všeho dostaly hlasy komunistů, SPD Tomia Okamury a části poslanců hnutí ANO. Vyjádření místních politiků Vysočiny čtěte přímo zde.

Zásah recesisty v dobové uniformě účastníky shromáždění dosti pobavil.

Většina transparentů i hesel, které protestující provolávali na jihlavském náměstí, mířila na premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna