(VIDEO) Jihlavskou MHD postihl náhlý provozní výpadek. Trolejbusy stály

Vystupte si, dál trolejbus nepojede! Ve čtvrtek odpoledne postihl jihlavskou MHD rozsáhlý provozní výpadek, který zcela zastavil provoz trolejbusů na Okružní ulici. Okružní ulice je páteřní objízdnou trasou při uzavírce Brněnského mostu, spojuje největší jihlavské sídliště s centrem města a průmyslovou zónou.

O výpadku provozu na Okružní ulici dopravní podnik nezveřejnil žádné bližší informace. Mlčí i jihlavská radnice. Dopravnímu podniku i jihlavské radnici se tak dařilo držet iluzi, že vše funguje jak má.

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek se o problému MHD dozvěděl až z dotazu Občasníku, zda mu někdo řekl o výpadku v provozu MHD.Webové stránky dopravního podniku i webové stránky o problémech veřejné dopravy mlčely.

„Komunikace podle krizových scénářů nám stále nejde,“ poznamenal předseda dozorči rady Dopravního podniku Petr Piáček.

Na jaře postihl jihlavskou MHD podobný výpadek, kdy dva spoje vůbec nevyjely na své pravidelné trasy (více zde) i tehdy nefunfogovala krizová komunikace.

Podle informací Občasníku prasklo jedno z nosných lan trolejí na křižovatce u benzínové stanice OMV. Prasklé lano pak zkratovalo trolejové vedení.

Oficiální vyjádření jihlavské radnice k problémům MHD zveřejníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna