(VIDEO) Komínek (ČSSD): Obnovení koalice s ex-starostou Necidem (ODS) bude záležet na nových zastupitelích

Současný starosta a lídr Josef Komínek (ČSSD) se na dotaz Občasníku vyjádřil k možné povolební spolupráci s bývalým starostou Radovanem Necidem (ODS): „Já před volbami žádnou koalici neuzavírám a ani nekomentuji. Možné je všechno. Bude záležet na rozhodnutí našich nových zastupitelů s kým budou ctít jít do koalice. Já jsem pouze lídr,“ uvedl Komínek.

Před rokem na podzim došlo rozhodnutím Zastupitelstva města k obměně Rady města. Z postů radních byli odvoláni zástupci Necidova uskupení „To pravé Meziříčí“, do vedení města přišli zástupci dosud opoziční KDU-ČSL a KSČM. V reakci na to starosta Necid sám rezignoval.

Horkým bodem velkomeziříčské místní politiky je otázka pokračování architektonické soutěže na rekonstrukci náměstí. Za architektonickou soutěž a následné místní referendum už město utratilo přes milion korun a reálně hrozí možnost zrušení celé zakázky z rozhodnutí antimonopolního úřadu (více zde). Dalším problémem jsou pak stále rostoucí dluhy nájemce restaurace v městských prostorách (více zde), prémie ředitele městské společnosti pak klesly z obvyklých pětadvaceti na pět procent (více zde). První faktura na služby externího právníka pak byla vystavena na třicet tisíc (více zde).

Osobním cílem lídra Komínka je pak udržení současného objemu investic do rozvoje města. Komínek nechtěl blíže komentovat složení kandidátky s tím, že nemá souhlas jednotlivých kandidátů se zveřejněním, „Jsou tam současní zastupitelé,“ uvedl Komínek

Lídr sociálních demokratů Josef Komínek také na dotaz Občasníku potvrdil umístění současného zastupitele Františka Komínka (ODS) jako nezávislého kandidáta na kandidátní listinu ČSSD. Jmenovec starosty Komínka byl vyloučen z řad ODS za podporu nové koalice.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna